logotype
E-shop

Rok 2017 z pohledu malých e-shopů

Minulý rok 2017 byl podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) rekordní co se týče obratů za prodej zboží. Online prodej dosáhl 10,5% podílu na celém českém maloobchodě. Je velmi pravděpodobné, že toto číslo v budoucnu ještě poroste, protože co do počtu e-shopů na obyvatele je Česká republika v Evropě na předních místech. Pojďme se ale podívat na zákazníky z technického pohledu - z jakých zařízení e-shopy navštěvují, z jakých prohlížečů, apod.

Číst dál...

Zvítězí liberální demokracie díky internetu?

Největší význam měla vždy informace doručena ve správný čas na správné místo. Internet, jakožto nástroj k rychlé výměně velkého objemu dat zastává tuto roli nejlépe za celou historii lidstva. Jak rychlé bylo jeho rozšíření do jednotlivých zemí a co čeká internet v blízké budoucnosti? Má možnost zásadně ovlivnit běh dějin?

Číst dál...

Bankomaty a Windows

Bankomat a Microsoft Windows? To přece nejde dohromady. Nebo je to celé jinak a Windows není jen operačním systémem na domácích počítačích? V souvislosti s aktuálním ukončením zákaznické podpory Windows XP se začala šířit spousta polopravd. Pojďme se podívat, s jakými systémy zákazník banky přichází do styku.

Číst dál...

IT specialisté se sešli na 12. ročníku konference Teched Devcon

V pražském multikině Premiere Cinemas se v květnu pořádal již 12. ročník největší IT odborné konference - Teched Devcon 2014. Návštěvníci se v průběhu čtyř dnů mohli zúčastnit více než šedesáti technických přednášek prezentovaných profesionály a lektory počítačové školy Gopas a partnerské firmy Daquas.

Číst dál...

LTEC 2013: Kybernetická bezpečnost a aktuální hrozby

V Praze v Clarion Congress Hotelu se konal evropský kongres zaměřený na počítačovou bezpečnost a právo - Lawtech Europe Congress 2013 (LTEC 2013). Ve dvou dnech vystoupilo se svými prezentacemi přes 70 řečníků, bylo možné shlédnout produktová dema společností z oboru, či navštívit jejich promo stánky. Pojďme se podívat, jaká témata související s aktuálními hrozbami a nedostatky stávajících systémů byla na konferenci zmíněna.

Číst dál...

2018  MIddleware.cz - web o IT v souvislostech