logotype
Bezpečnost webu

Jak chránit web před napadením?

Prakticky každý webmaster se v určitou chvíli musel setkal s nějakou formou "hackingu". A je víceméně jedno, jestli bylo při vývoji použito hotové řešení v podobě redakčního systému nebo zcela vlastní. Na hosting se někdy dostane škodlivý kód a následují dva možné scénáře: buď si toho nikdo nevšimne a na pozadí se děje něco, nad čím nemá nikdo kontrolu a nebo začnou od rána chodit emaily a telefonáty od klienta, že jejich web nejede (pro webmastera noční můra). Přitom předcházet podobným situacím je relativně jednoduché a v tomto článku se podíváme jak na to.

Číst dál...

E-shop

Rok 2017 z pohledu malých e-shopů

Minulý rok 2017 byl podle Asociace pro elektronickou komerci (APEK) rekordní co se týče obratů za prodej zboží. Online prodej dosáhl 10,5% podílu na celém českém maloobchodě. Je velmi pravděpodobné, že toto číslo v budoucnu ještě poroste, protože co do počtu e-shopů na obyvatele je Česká republika v Evropě na předních místech. Pojďme se ale podívat na zákazníky z technického pohledu - z jakých zařízení e-shopy navštěvují, z jakých prohlížečů, apod.

Číst dál...

IT specialisté se sešli na 12. ročníku konference Teched Devcon

V pražském multikině Premiere Cinemas se v květnu pořádal již 12. ročník největší IT odborné konference - Teched Devcon 2014. Návštěvníci se v průběhu čtyř dnů mohli zúčastnit více než šedesáti technických přednášek prezentovaných profesionály a lektory počítačové školy Gopas a partnerské firmy Daquas.

Číst dál...

Zvítězí liberální demokracie díky internetu?

Největší význam měla vždy informace doručena ve správný čas na správné místo. Internet, jakožto nástroj k rychlé výměně velkého objemu dat zastává tuto roli nejlépe za celou historii lidstva. Jak rychlé bylo jeho rozšíření do jednotlivých zemí a co čeká internet v blízké budoucnosti? Má možnost zásadně ovlivnit běh dějin?

Číst dál...

Bankomaty a Windows

Bankomat a Microsoft Windows? To přece nejde dohromady. Nebo je to celé jinak a Windows není jen operačním systémem na domácích počítačích? V souvislosti s aktuálním ukončením zákaznické podpory Windows XP se začala šířit spousta polopravd. Pojďme se podívat, s jakými systémy zákazník banky přichází do styku.

Číst dál...

2020  MIddleware.cz - blog nejen o informačních technologiích