logotype
Scrum

Kdo zadává požadavky ve Scrumu?

Nedávno jsem měl na jednom meetingu debatu o tom, kdo může ve Scrumu vytvářet stories a dávat je do backlogu. Je to vždy jenom Product owner? 

Číst dál...

Scrum Master

Jak vypadá váš Scrum?

Scrum Master a Scrum obecně stále ještě nejsou ustálené pojmy. Někomu dávají až skoro smysl života, jiný je nenávidí. Faktem ale je, že spousta firem začalo implementovat agilní principy a pozice Scrum Masterů rostou jak houby po dešti. Udělali jsme si tedy malý průzkum, abychom zjistili, co pro ně znamená Scrum Master.

Číst dál...

Testování má větší váhu než vývoj...a ne naopak

Na testování se vždy kladl menší důraz, než na samotný vývoj. I přes nekonečné množství knih, workshopů, případových studií, apod, se přístup k zajištění a řízení kvality softwaru příliš nezměnil. A ruku na srdce, nijak zvlášť tomu nepomohl ani nástup agilního vývoje. Sice se mnohdy považuje jako další evoluční stupeň metodických rámců a přístupů jak efektivně uspokojovat zákaznické potřeby, ale o testování toho moc neřiká.. Pojďme se v tomto článku společně zamyslet nad tím co se stane, když se netestuje pořádně.

Číst dál...

Who is a Scrum Master?

Are you working as a Scrum Master? And have you ever had talked to the person on the “same” Scrum Master position and had a feeling that this position has slightly different requirements than yours? I know that the Scrum Master position might differs depending on the company requirements and a used frameworks.

Are you willing to help me and share your experience? Please spend a few minutes by filling in this short survey - Scrum Master experience https://goo.gl/forms/zeM91NYilxrbnMT43

Je Scrum správná cesta?

Agilní metodiky, těžké metodiky nebo selský rozum. Všechny přístupy mají něco společného - naplánovat, řídit a úspěšně dokončit projekt. Nezáleží tolik na samotné metodice, ale na tom, jak silný se nám podaří sestavit tým. A právě na to se zaměřuje tento článek.

Číst dál...

2018  MIddleware.cz - web o IT v souvislostech