logotype
Scrum Master

Jak vypadá váš Scrum?

Scrum Master a Scrum obecně stále ještě nejsou ustálené pojmy. Někomu dávají až skoro smysl života, jiný je nenávidí. Faktem ale je, že spousta firem začalo implementovat agilní principy a pozice Scrum Masterů rostou jak houby po dešti. Udělali jsme si tedy malý průzkum, abychom zjistili, co pro ně znamená Scrum Master.

Číst dál...

Who is a Scrum Master?

Are you working as a Scrum Master? And have you ever had talked to the person on the “same” Scrum Master position and had a feeling that this position has slightly different requirements than yours? I know that the Scrum Master position might differs depending on the company requirements and a used frameworks.

Are you willing to help me and share your experience? Please spend a few minutes by filling in this short survey - Scrum Master experience https://goo.gl/forms/zeM91NYilxrbnMT43

Je Scrum správná cesta?

MetodikaAgilní metodiky, těžké metodiky nebo selský rozum. Všechny přístupy mají něco společného - naplánovat, řídit a úspěšně dokončit projekt. Nezáleží tolik na samotné metodice, ale na tom, jak silný se nám podaří sestavit tým. A právě na to se zaměřuje tento článek.

Číst dál...

Testování má větší váhu než vývoj...a ne naopak

Na testování se vždy kladl menší důraz, než na samotný vývoj. I přes nekonečné množství knih, workshopů, případových studií, apod, se přístup k zajištění a řízení kvality softwaru příliš nezměnil. A ruku na srdce, nijak zvlášť tomu nepomohl ani nástup agilního vývoje. Sice se mnohdy považuje jako další evoluční stupeň metodických rámců a přístupů jak efektivně uspokojovat zákaznické potřeby, ale o testování toho moc neřiká.. Pojďme se v tomto článku společně zamyslet nad tím co se stane, když se netestuje pořádně.

Číst dál...

Pracovní doba v agilním světě

Každý den osm hodin v práci a víkendy volné. Většina zaměstnanců zná tento pravidelný režim, který historicky vycházel z potřeby chránit především manuálně pracující. Odpovídá ale taková legislativa dnešním potřebám? A je vůbec reálné stanovit stejný počet pracovních hodin napříč různými obory? Pojďme společně najít odpovědi na tyto otázky ve vztahu k agilnímu vývoji software.

Číst dál...

2018  MIddleware.cz - web o IT v souvislostech