logotype

Automobilky čeká změna, jenom to ještě neví

Automobilky investují nemalé prostředky do výzkumu a vývoje samořiditelných vozidel. Nepodřezávají si ale paradoxně tak trochu větev samy pod sebou?

Číst dál...

Virtuální měna BitCoin - bublina nebo revoluce?

Virtuální měna BitCoin? Záležitost čistě jen geeků nebo potenciální nový prostředek směny, který se uchytí jako běžné platidlo? Není běžné, že by něco tak abstraktního jako je BitCoin mohlo ovlivnit v krátké době chování tisíců lidí po celém světě. Ale pokud jde o relativně velké peníze, není se čemu divit. Začněme ale od začátku, co to vlastně BitCoin je.

Číst dál...

Budoucí vývoj cloudových služeb - Microsoft nemusí přežít

Cloud Computing představuje další vývojový stupeň, kterým prochází současný IT byznys. Z toho důvodu se jeho význam bude v nadcházejících letech zvyšovat. Ačkoliv je v současné době z pohledu běžných uživatelů IT stále ještě trochu utopie pracovat výhradně jen s cloudovými kancelářskými balíky, nebude tento přechod dlouho trvat. Této změně napomáhá i firma Microsoft, která dosud kancelářským aplikacím dominuje, a která staví příští verzi svého MS Office právě na cloudové platformě.

Číst dál...

Jak české firmy využívají cloudové kancelářské služby?

V rámci dotazníkového šetření bylo osloveno 400 českých firem z oblasti MSP (malé a střední firmy). Celkový počet odpovědí dosáhl čísla 187. Společnosti byly vybírány z databáze Evropské databanky (www.edb.cz) rovnoměrně ze všech odvětví, aby nedocházelo k preferenci určité oblast. Přesto se celkem očekávaně vyprofilovalo několik oborů, kde se počítač s kancelářskými balíky využívá častěji než v jiných oblastech (nejvíce odpovídaly společnosti z oblasti IT, stavebnictví, obchodu, strojírenství a vzdělávání).

Číst dál...

Výhody Cloud computingu a překážky v jeho prosazení

S Cloud Computingem se mění princip spolupráce mezi lidmi, mění se zažité uživatelské zvyklosti a je možné díky tomu ušetřit čas a ve výsledku i snížit náklady. Cloudové aplikace umožňují například tvorbu dokumentu více lidmi ve stejný čas, aniž by bylo nutná jejich fyzická přítomnost nad jedním počítačem. Z toho důvodu je takový systém rychlejší, než posílání dokumentu e-mailem či na záznamovém mediu, nemluvě o sdílení v papírové formě. Pojďme se na výhody cloudových služeb podívat detailněji..

Číst dál...

2020  MIddleware.cz - blog nejen o informačních technologiích